В даній статті хочу поділитися з вами кількома секретами вирощування одних з найпопулярніших родів орхідей – фаленопсисів.

1. Не залюбіть квітку. Як радять досвідчені орхідеїсти, щоб не залюбити одну квітку, заведіть ще одну. Орхідея не настільки примхлива в догляді, як вважають деякі любителі. Просто створіть оптимальні умови і не порушуйте їх, і все буде добре.

2. Увага на вологість. Батьківщина фаленопсисів – тропіки, тому вони люблять зволожене повітря. Якщо у вас є зволожувач, то це великий плюс для квітів, особливо в період опалювального сезону. Якщо немає, то поставте квіти коло акваріума, або набирайте в ємності воду, і нехай вона випаровується.

3. Оптимальним рішенням для вирощування є спеціальний піддон, куди можна насипати керамзит. Зверху поставте на піддон квіти, в піддон налийте воду. Нехай вона поступово зволожує коріння.

4. В період цвітіння (а особливо росту квітконосу) і нарощування коріння важливим є підкормка орхідей. Зараз на ринку агрохімії є широкий вибір добрив для орхідей. При виборі добрив віддавайте перевагу добривам безпосередньо для фаленопсисів. Співвідношення фосфору калію і магнію повинне бути саме для квітів. Якщо ваша орхадея нарощує листя або корені, но співвідношення цих речовин має бути іншим (перевага азоту). Уся ця інформація вказується на флаконі з добривом.

5. Якщо ви сумнівається в правильності розведення добрива, то краще зробіть його менш концентрованим. Тобі ви уникнете передозування, і не обпечете тендітну кореневу систему рослини.

6. При посадці в субстрат, я віддаю перевагу субстрату з крупними кусочками кори. Це дає кращу аерацію, яка теж необхідна корінню. А ще рослину, яка посаджена в субстрат з крупної кори, дуже важко залити. Тому поливати ви можете сміливо, якщо бачите підсихання субстрату.

7. Час від часу влаштовуйте теплий душ вашим рослинкам. Ця процедура не лише зволожує кореневу систему, а ще й змиває з листочків пил і накопичені солі з субстрату, які є частою причиною псування зовнішнього вигляду коренів і листя у вигляді білого нальоту.

8. Обприскування фаленопсисів робіть обережно. Бо можна інтенсивним обприскуванням залити рослину, а це одна з найчастіших причин гибелі орхідей. Знову ж таки, не залюбіть!

9. Пересадку орхідей зведіть до мінімуму. Якщо вже бачите що кореням немає місця в горщику, чи почалися проблеми, лиш тоді пересаджуйте. Якщо у вас рослина добре почувається, але вас не лишає бажання її пересадити, то краще всього зробити перевалку у більший горщик.

10. І наостанок – оптимальними параметрами температур для фаленопсисів є діапазон в межах від + 14 до +24 °С, висока вологість повітря і полив лише після майже повного висихання субстрату шляхом занурення в воду або просто поливання зверху вниз фільтрованою або дистильованою водою.

Ось приблизно ті правила, якими я керуюся, вирощуючи свої фаленопсиси. Дотримуючись їх, я впевнена, ваші квіти будуть радувати вас повноцінним і довготривалим цвітінням.