У цій статті хочу поділитися з вами деякими секретами вирощування виду Phalaenopsis corningiana.

 

Що саме приваблює до неї увагу колекціонерів? Перш за все – її неповторний витончений аромат. У спеціальній літературі зустрічала інформацію, що Phal. corningiana використовують в гібридизації для отримання гібридів по-перше ароматних, по-друге – квітів червоних віддітнків, по-третє – квітів правильної зірчастої форми з глянцевою поверхнею. Усі ці властивості несе в собі геном скромної невеликої епіфітної рослини сімейства Орхідні – Phalaenopsis corningiana.

 

Цей фаленопсис потребує певних навичок у вирощуванні. Пристосуватися до нього в мене вийшло не одразу, і першу квітку, куплену з рук з ознаками ураження кліща, я не змогла врятувати. Але саме кропіткі спостереження за нею дали мені необхідний досвід для вирощування здорової рослини, яку я замовила згодом з Німеччини.

 

На що треба звернути увагу при купівлі Phal. corningiana? Ця рослина схильна до гнилей. Навіть незначні ушкодження, непомітні людському окові, можуть принести значні проблеми в майбутньому. Тому перш за все обирайте рослину здорову, з глянцевими листочками, зеленою шийкою і без щонайменших ознак паразитів (кліщі, комахи, нематоди тощо).

 

Принісши рослину додому, подбайте про освітлення, але не пряме сонячне проміння. Найкраще – фітолампи або люмінісцентні лампи холодного світла. Субстрат має бути дещо вологоємкішим, ніж для більшості видів фаленопсисів, але, якщо ви не впевнені у правильності поливу, то краще використати звичний для вас субстрат і поливати рослину частіше.

 

Через схильність до гнилей, не залишайте политу рослину на протязі, у прохолоді, на холодному підвіконні. Щоб уникнути зимового переохолодження, раджу при посадці покласти на дно вазона шар пенопласту. Він буде слугувати одночасно дренажем і теплими «шкарпетками» рослині.

 

Деякі джерела повідомляють, що Phal. corningiana може успішно вирощуватися на блоці. Рятуючи свій перший екземпляр цього фаленопсиса, я помістила на його на блок, постійно спостерігаючи за кореневою системою. Можливо, мої умови квартири не підійшли для блоку, можливо, рослина була ослабленою і через кліщеві ураження не могла повноцінно рости, але на блоці їй краще не стало, коріння не вдалося розбудити і мені довелося її зняти з блоку і пересадити у вазон.

 

Резюмуючи усе вищенаписане, головне для фаленопсиса corningiana – освітлення, теплі «ноги», регулярний, але не інтенсивний, полив. Якщо у вас повітря прохолодне в квартирі, особливо взимку, то фаленопсис має добре просихати між поливам і додатково освітлюватися фітолампами (звичайні гібридні фаленопсиси з успіхом вирощуються без фітоламп навіть про +16 ˚С). Фаленопсис Корнінга вибагливой і потребує навичок у вирощуванні. Не купуйте рослину, не маючи досвіду вирощування звичайних голандських гібридних фаленопсисів.