Phal. Philadelphia
- Деталі
- Автор: Sveta
- Категорія: Phal. Philadelphia
- Перегляди: 919
Phalaenopsis Philadelphia (schilleriana × stuartiana)
Phalaenopsis Philadelphia (можлива українська назва: Фаленопсис Філадельфія) — первинний міжвидовий гібрид - грекс (Phal. schilleriana × Phal. stuartiana). Зустрічаються також інші варіанти назви: Phal.Schilleriano-Stuartiana (S.Low, 1899 або 1900) та Phal. Wiganiae (S.Low, 1899). В літературі також зустрічається природний гібрид, відкритий 1856 року – schilleriano-stuartiana.
Існують багато суперечок стосовно назви цього гібриду. Одне достоменно відомо, що назва Фаленопсис Філадельфія (Phal. Philadelphia) – торгова назва, а в наукових колах частіше вживається назва Phal. Wiganiaeта Phal. Schilleriano-Stuartiana. Ми все ж будемо вживати торгову назву, саме так звикли називати цей дивовижний гібрид в нашій країні.
Загальна інформація
1. Історія відкриття
Існує також плутанина в історії відкриття гібриду. Одні джерела вказують на 1856 рік, інші – на більш пізній 1899 рік, і навіть 1900-й.
2. Стислий опис
Міжвидовий первинний природний гібрид між Phal. schillerianaта Phal. stuartiana, моноподіальний епіфіт.
3. Біологічний опис
- Корені. Коренева система добре розвинута. Корені вигнуті, гладенькі, довгі, сплющені, товсті, на кінцях з коричнево-зеленим відтінком.
- Стебло – коротке, повністю закрите листям.
- Листя – суккулентне, парне, дещо вигнуте, подовжено-овальної форми, з сіро-зеленим мармуровим малюнком на зовнішній стороні та фіолетово-зеленим крапчатим малюнком з внутрішньої сторони. Довжина 20 - 50 см, ширина 7 – 12 см.
- Квітконіс, квіти. Квітконіс довгий, розгалуджений, зелено-коричневий або темно-фіолетовий, в залежності від віку рослини і умов вирощвання може нести від одної квітки до декількох десятків квітів одночасно. Квіти діаметром 5 - 7 см, чим більше квітів на квітконосі, тим вони дрібніші. Розквітают практично одночасно. Петалії мають біле забарвлення зі світло-фіолетовою або рожевою смужкою посередині та пурпурними плямками.
4. Відомі гібриди, отримані за участю рослини
Phal. Fontainebleau | Phal. schilleriana | Phal. Wiganiae | 1930 |
Догляд і умови вирощування
1. Температурний режим
Температурна група – помірно-тепла. Обов’язковий невеликй перепад денних і нічних температур на 5-10 °C.
Денна тмпература – 18-30 °C.
Нічна температура – не нижче 16 °C.
2. Освітлення
Найкращий варіант – 100% штучне світло. Ні в якому разі не пряме сонячне проміння, яке псуватиме мармурове забарвлення листя. Якщо немає можливості організувати штучне освітлення, то оптимальним варіантом є напівтінь, що можлива на вікнах східної та півленно-східної орієнтації.
3. Вологість повітря і полив
Оптимальна вологість – не менше 60%. Її можна досягти за допомогою зволожувача або підднона з вологим керамзитом. В засушливі літні місяці любить часті оприскування відстояною м’якою водою. Лиш слідкуйте, щоб вода не потрапила в розетку, де вона може викликати глилі. Якщо все ж таки потрапила вода, то її можна видалити сухою серветкою.
Поливають даний гірид по мірі просихання субстрату, як і більшість гібридних орхідей.
4. Підкормка
Рекомендується підживлювати добривами для орхідей кожний третій полив.
5. Посадка і субстрат
Пересаджують рослину кожні 2-3 роки по мірі старіння субстрату. В якості субстрату оптимально використовувати кору середньої фракції з домішками сфагнуму. На дно горщика кладуть більш крупні фракції кори, або кусочки пенопласту. Керамзит я не рекомендую використовувати у вигляді дренажу, бо в проходні зимові місяці він може охолоджувати коріння, що призводить до їх підгнивання. Для підвищення вологості звержу горщик застилають ковдрою зі сфагнуму.
Але можна вирощувати і на блоці в умовах високої вологості, організувавши прокладку зі сфагнуму між блоком і коренями.
6. Розмноження
Розмножується як і будь-який гібрид переважно дітками, поява яких можлива при високій вологості та температурі як на стеблі, так і на квітконосі.
7. Період спокою
Вираженого періодну спокою не має, але після цвітіння рекомендується деякий час трішки знизити підживлення добривами і поливи.
8. Специфічні особливості
В культурі надзвичайно популярний гібрид. Він вважається легким для новачків і має ефектне цвітіння з квітками-«зефірчиками». Фаленопсис Філадельфія досить давно досяг вирощування в промислових масштабах, завдяки ому має низьку ціну і високі якості. Головним поставником цього гібриду в світі стала Голандія.
9. Використані джерела:
- Генеологія орхідей (Японія):
- Світ орхідей: